STATE COMMITTEE MEMBERS

Robin Almgren, State Committee Member, Berkshire, Hampden & Franklin District

Brent Andersen, State Committee Member, Second Worcester District

John Andrulis, State Committee Member, Hampshire & Franklin District

Patricia Barrett, State Committee Member, Suffolk & Norfolk District

Barbara Bush, State Committee Member, Middlesex, Suffolk, & Essex District

Mike Case, State Committee Member, Berkshire, Hampden & Franklin District

Brittany Carisella, State Committee Member, 5th Middlesex District

Amy Carnevale, State Committee Member, Third Essex District

Scott Conway, State Committee Member, 5th Middlesex District

Brock Cordeiro, State Committee Member, Second Bristol & Plymouth District and Region 5 Chair

Judy Crocker, State Committee Member, Cape & Islands District

Angela Davis, State Committee Member, Bristol & Norfolk District

Dot Early, State Committee Member, First Essex District\

Janet Garon, State Committee Member, Worcester, Hampden, Hampshire & Franklin District

Rick Greeley, State Committee Member, Second Plymouth & Bristol District

Patricia Jennings, State Committee Member, First Suffolk District

Rachel Kemp, State Committee Member, Second Suffolk District

Janet Leombruno, State Committee Member, Second Middlesex & Norfolk District

Rebecca Levesque, State Committee Member, First Bristol & Plymouth District

Nancy Luther, State Committee Member, Second Essex District

Elizabeth Mahoney, Second Suffolk & Middlesex District

Fran Manzelli, State Committee Member, Cape & Islands District

Barbara McCoy, State Committee Member, Plymouth & Barnstable District

Mindy McKenzie Hebert, State Committee Member, Second Worcester District

Kim Palmer, State Committee Member, First Plymouth & Bristol District

Jill Marie Ussach, State Committee Member, Second Bristol & Plymouth District

Ed McGrath, State Committee Member, Second Middlesex & Norfolk District

Matthew Sisk, State Committee Member, Norfolk & Plymouth District

Sue Smiley, State Committee Member, Worcester & Middlesex District

Tom Stanton, State Committee Member, Norfolk, Bristol & Plymouth District 

Mimi Sundstrom, State Committee Member, Norfolk, Bristol & Plymouth District

Jeanie Falcone, State Committee Member, Second Plymouth & Bristol District

Christine Cedrone, State Committee Member, Norfolk & Plymouth District 

Peter Dulchinos, State Committee Member, Third Middlesex District

Stephen Zykofsky, State Committee Member, Third Essex & Middlesex District

REPUBLICAN COMMITTEES
Needham Republican Town Committee Endorsement Letter
Dover Republican Town Committee Endorsement Letter

Mary Tibma, Incoming Chair of the Needham Republican Town Committee

Gregg LaCedra, Revere Republican City Chairman

Elaine Appel, Chairman, Hamilton Republican Town Committee

Nicholas, Sarantopoulos, Chair, Salem Republican City Committee

Matthew Cocciardi, Chairman, Middleton Republican Town Committee

Missie Bankes, Chair, Boxford Republican Town Committee

Eric Steinhilber, Barnstable Republican Town Committee Member, Former Vice Chairman, 2012 Candidate for Barnstable County Commissioner 

Peter Hoogerzeil, Vice-Chair Seekonk Republican Town Committee

Scott Conway, Ward 4 Chair Melrose Republican City Committee

Andrew Channell, Chairman, Beverly Republican City Committee
Michael Fountain, Ware RTC Vice Chair
Sue Lampert, Hopkinton RTC Member

Adam Senesi, Burlington Republican Town Committee Secretary 

George Field, Wellesley Republican Town Committee

Nathaniel Palmer, former State Candidate, current RTC Member

Thomas Atwood, West Newbury RTC Treasurer

Dave Bubriski, Pittsfield GOP City Chair

Chuck Kowalker, Middleboro Republican Committee

Bill Palmer, Raynham Republican Town Committee

Leda Arakelian, Hopkinton Republican Town Committee

Medley Long, Ward 6 Chair, Beverly Republican City Committee

Jared Valanzola, Chairman, Rockland Republican Town Committee

Greg LaCedra, Chairman, Revere Republican City Committee

Bill Palmer, Raynham Republican Town Committee Member

 

Fill out my online form.

ELECTED OFFICIALS

Scott Brown, United States Senator

Ron Kaufman, National Committeeman

Kerry Healey, National Committeewoman

Bruce Tarr, Senate Minority Leader

Michael Knapik, State Senator

Richard Ross, State Senator

Brad Jones, House Minority Leader

George Peterson, State Representative

Betty Poirier, State Representative

Vinny deMacedo, State Representative

Brad Hill, State Representative 

Paul Frost, State Representative

Susan Gifford, State Representative

Donald Wong, State Representative

Angelo D'EmilliaState Representative

Geoff Diehl, State Representative

Steve HowittState Representative

Matt BeatonState Representative

Jay BarrowsState Representative

Kim FergusonState Representative

Thomas Hodgson, Bristol County Sheriff

George Vasvatekis, Bridgewater-Raynham Regional School Committee

Brian Herr, Hopkinton Selectman and 2010 Candidate For Congress

FORMER ELECTED OFFICIALS

Charlie Baker, 2010 Republican Nominee for Governor, former Swampscott Selectman

Peter Torkildsen, Former Congressman and Massachusetts Republican Party Chairman

Karyn Polito, Former State Representative & 2010 GOP Nominee for Treasurer

Brian Cresta, Former MassGOP Chairman, 1999-2001

Reed Hillman, Former State Representative & Republican Nominee for Lieutenant Governor

Susan Pope, Former State Representative

George Ross, Former State Representative

Rich Bastien, Former State Representative 

John Cafferty, Former State Committeeman Plymouth, Norfolk District

John Racho, Former State Committeeman/Former MassGOP Candidates Committee Chairman

Christina Bain
, Former State Committeewoman, First Essex and Middlesex

Ted Owens, Former State Committee Member, Norfolk, Bristol & Middlesex

Greg Casey, Deputy Chief of Staff to Sen Scott Brown, former Republican State Committee Member

Thomas Mason, Former State Committeeman and General Counsel to MassGOP, current Chairman of Lakeville Republican Town Committee

Linda Jewell, Former State Committeewoman, Second Middlesex & Norfolk District

REPUBLICAN ACTIVISTS

Dean Cavaretta, Former Candidate for  Mass GOP Chair, and Former State Senate Candidate
Lyndsay Jones Monstur, Former Finance Director, Massachusetts Republican Party
Jim Coffey, 2004 State Senate Candidate

Clay Evans, Former Massachusetts Federation of Young Republicans Acting Chairman

Will Walker, Texas Finance Director Romney For President, Former Mass GOP Finance Director
Jimmy Hui, Office Assistant, Thomas F. Williams & Associates
Jim Dolan, Former Chair, Arlington Republican Town Committee
Ross Hemminger, Vice Chairman, Mass Federation of Young Republicans

Lisa-Marie Cashman, Campaign Director, Senator Tarr

Mike Motzkin, 2004 State Representative Candidate and former President of the MA Log Cabin Republicans

Paige Taylor, Former Intern For: Tisei For Congress, Massachusetts Republican Party, U.S. Senator Scott Brown

Frank Kautz, Attorney-at-Law

Mary Burns, Former Chair, Lowell Republican City Committee

Patrick Reynolds, Chairman MA TeenAge Republicans

Ben Rajadurai, Vice Chairman MA TeenAge Republicans

Raymond Weicker, Attorney

Steve Melito, Owner, Thunderbolt Business Services

Jim Stanton, 2010 & 2012 Candidate for State Representative

Trevor Nagileri, Former Intern for Tisei For Congress & Romney For President

Adam Scanlon, Secretary of the North Attleboro Teenage Republicans

Kayla Berube, Former Central Mass Victory Field Director

Peter J. Solomon, MassGOP Campaign Volunteer

Chris Sweet, Treasurer/Tax Collector

Maryann Flaherty

Stanley Woo

Whitney Lloyd

Jack Patts

Carl Cincotta

Mike Freedberg

Charlres Grillo

Richard Lunt

Elie Litvin

GregoryDiBella

Bob Dryer

Edith Hughes

Matt Cocciardi

Stacey Stringfellow

Sara McHale

William Gallant

Cynthia Veilleux

Thomas Witt

Charles Grillo

Nicholas Papadopoulos

Robert Dunning

Eric Estevez

Ashley Stolba

Butch Mulligan

Bill Kenney

Andrew Botti

Jill Goodman

Curt Comber

Trevor Naglieri

Jay Flannelly

Matthew Koski

Heidi Hosmer

Nino Furnari

Lucas Sylvia

Mike Fox